DziałaMy! Wawer

Towarzystwo sąsiedzkie

Towarzystwo Sąsiedzkie to cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie. Z działań Towarzystwa możecie skorzystać na trzy sposoby:

  • szkolenia - czyli zajęcia edukacyjne, podczas których uczestnicy poznają sposoby jak działać w swoim sąsiedztwie, jak współpracować z sąsiadami i organizować inicjatywy sąsiedzkie. Każde spotkanie w ramach szkolenia będzie miało charakter warsztatowy i będzie prowadzone przez trenera posiadającego praktyczne doświadczenie w swojej dziedzinie. Aktualny spisy wydarzeń znajdziecie na ich stronie facebookowej.
  • działania - w ramach ogłoszonego przez Towarzystwo konkursu "Po sąsiedzku" możecie już teraz zgłaszać swoje pomysły! Jeśli chcecie zmienić Wasze podwórko, rozbudzić okolicę, zintegrować sąsiedzką społeczność, podzielić się talentami z innymi mieszkańcami - ten konkurs jest dla Was! Towarzystwo Sąsiedzkie ogłasza konkurs w ramach którego sfinansuje minimum 25 projektów sąsiedzkich w 2019 roku i tyle samo w 2020.
  • spotkania - oprócz warsztatów Towarzystwo oferuje również otwarte spotkania o tematyce związanej z aktywnością sąsiedzką, życiem w mieście, funkcjonowaniem w przestrzeni miejskiej. Śledźcie ich stronę internetową, na której będą pojawiać się informacje o najnowszych spotkaniach.

 

sponsors