DziałaMy! Wawer

Wróć

Edukacyjny Park Dinozaurów w Wawrze i/lub Tężnie solankowe

Grażyna SG Grażyna SG  •  25-10-2019  •    Brak komentarzy
przybliżone położenie działki
przybliżone położenie działki


Kod wniosku: CONSUL-2019-10-27

Zgłaszam dwa pomysły: 1) Edukacyjny Park Dinozaurów i/albo 2) Tężnie solankowe

Działka przy Trakcie Lubelskim, między hotelem Hilton a przedszkolem należy do Urzędu Gminy Wawer i doskonale nadaje się na Edukacyjny Park Dinozaurów.  W pobliżu, po drugiej stronie hotelu, buduje się także szkoła.

Dinozaury o naturalnej wielkości potrzebują bardzo dużego terenu, na co żadna gmina w Warszawie sobie nie pozwoli, jednak na wspomnianej działce mógłby powstać Park Edukacyjny z dinozaurami, które byłyby odpowiednio pomniejszone a jednocześnie bardziej dostępne dla dzieci.  Ogromne dinozaury co prawda robią wrażenie jednak dziecko nie może dokładnie się im przyjrzeć. W wersji odpowiednio pomniejszonej można na tym terenie wyeksponować większą ilość dinozaurów, przygotować ich wierną budowę ciała w odpowiedniej skali, tak aby stanowiły doskonały materiał edukacyjny dla dzieci i dorosłych. Konkursy wiedzy dla dzieci miałyby doskonałe miejsce do ich realizacji a nauka stałaby się o wiele przyjemniejsza niż w szkolnej ławce.

Alternatywą do Parku Dinozaurów mogłyby być tężnie solankowe ale nie takie jak w Aninie i Marysinie w wersji mini lecz bardzo duże bo wielkość działki na to pozwala. Mieszkańcy dzielnicy Wawer Zerzeń potrzebują leczniczo nasyconego powietrza.

Kraina dinozaurów/Zdrowie dla mieszkańców


Zaloguj się lub Zarejestruj się by zostawić komentarz.
Niniejszy pomysł ma żadnych powiadomień.
Nie ma zdefiniowanych wydarzeń
sponsors