DziałaMy! Wawer

Wróć

Zabierz PIESia do Międzylesia

admin admin  •  21-08-2019  •    Brak komentarzy
Zabierz PIESia do Międzylesia
Zabierz PIESia do Międzylesia


Kod wniosku: CONSUL-2019-08-21

Celem Zabierz PIESia do Międzylesia jest zebranie środków finansowych dla fundacji prozwierzęcych oraz promowanie sportu i kontaktu ze zwierzętami.

Lider/Liderka/Grupa inicjatywna

Trzy prywatne osoby: Jagna Wypych, Aleksandra Radzik, Katarzyna Koprowska, które spotkały się dość przypadkiem. To co je połączyło to miłość do zwierząt, empatia i zapał, który doprowadził do zorganizowania tej sportowej imprezy.

Sojusznicy

Fundacja dla Zwierząt Argos, AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych, Schronisko „Na Paluchu”.

Wykorzystane narzędzia

  • Już od pierwszej edycji organizatorki skorzystały z narzędzia małych grantów (teraz: małe dotacje), które zostało im polecone przez znajomego. Narzędzie okazało się być dobrze dopasowane do potrzeb inicjatywy, a organizatorki korzystają z niego przy kolejnych edycjach

  • Pomysł był promowany w przestrzeni dzielnicy i miasta – organizatorki zyskały wsparcie sponsorów, dzięki którym dysponowały większym budżetem oraz pracowały nad rozpowszechnieniem informacji w mediach lokalnych, dzielnicowych i miejskich

Miejsce

Trasa biegów i spaceru zaczyna się pod Szkołą Podstawową nr 138 na ul. Pożaryskiego 2 i biegnie przez Mazowiecki Park Krajobrazowy.

Działania

Impulsem do działania było rosnące zainteresowanie nową formą aktywności: canicrossingu, czyli biegania z psami. Poza organizacją wydarzenia sportowego organizatorki zdecydowały się na charytatywny wymiar swojej inicjatywy. By przyciągnąć nie tylko miłośników biegania, do udziału w wydarzeniu zaproszeni są zarówno sportowcy, jak i spacerowicze, dzieci i miłośnicy zwierząt. Zasady są bardzo proste - zapisując się, uczestnik wybiera konkurencję, w której chce wziąć udział. Do wyboru uczestnicy mają: bieg na 5 lub 10 km, spacer 5 km lub grę terenową dla najmłodszych. Wpisowe kosztuje 40 zł.

Inicjatywa powiększyła się od czasu pierwszej edycji. Podczas zeszłorocznego biegu organizatorki współpracowały nie tylko z lokalnymi organizacjami, ale również ze Schroniskiem „Na Paluchu”, które podczas biegu zachęcało do adopcji swoich podopiecznych.

Czy działania są kontynuowane?

Tak, odbyły się do tej pory cztery edycje biegu. Kolejna, piąta, jest zaplanowana na 15 września 2019.

Co utrudniało realizację? 

  • rosnący z każdym rokiem budżet, z powodu większej liczby uczestników i większej skali wydarzenia jest trudny do przewidzenia podczas składania wniosku
  • mimo cyklicznego charakteru imprezy konieczność składania wniosków co roku, co utrudnia planowanie z wyprzedzeniem

Co nam pomogło w realizacji? 

  • współpraca z Urzędem, który posłużył radą w przygotowaniu pierwszej i kolejnych edycji
  • elektroniczna forma składania wniosków w systemie Witkac
  • atrakcyjna forma, rosnąca popularność canicrossingu
  • połączenie sportu z celem charytatywnym
  • współpraca z lokalnymi instytucjami prozwierzęcymi

Zapraszamy na tegoroczną edycję, która odbędzie się 15 września 2019 roku!


Zaloguj się lub Zarejestruj się by zostawić komentarz.
Niniejszy pomysł ma żadnych powiadomień.
Nie ma zdefiniowanych wydarzeń
sponsors