DziałaMy! Wawer

Aktywna Warszawska Młodzież

Aktywna warszawska młodzież to program, dzięki któremu młodzież może otrzymać fundusze na realizację swoich pomysłów. Nawet do kilku tysięcy złotych!

Kto może otrzymać grant?

Razem ze znajomymi macie ciekawe pomysły? Chcecie rozwijać swoje zainteresowania i pasje, zorganizować jakieś fajne wydarzenie? Nie musicie być kolegami z klasy. Możecie znać się z osiedla, harcerstwa, czy zajęć dodatkowych. Wystarczy, że chcecie rozwijać swoje zainteresowania i pasje lub wspólnie ze znajomymi macie ciekawe pomysły i chcecie wcielić je w życie. Granty na swoje działania mogą otrzymać wszyscy chętni uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jakie działania?

W ramach Aktywnej warszawskiej młodzieży można otrzymać nawet do kilku tysięcy złotych! Zastanawiacie się, jakie projekty można zrealizować? Grupa piłkarzy chciała dobrze przygotować się do turnieju piłkarskiego – otrzymała grant, który przeznaczyła na opłacenie profesjonalnego trenera. Grono harcerzy marzyło o zorganizowaniu festiwalu piosenki harcerskiej – udało się dzięki wsparciu Aktywnej Warszawskiej Młodzieży. A może macie pomysły na warsztaty? W ramach Inicjatyw Młodzieżowych sfinansowano m.in. warsztaty cukiernicze, na których młodzież uczyła się przygotowywania deserów i pieczenia ciast.

Rekrutacja pomysłów realizowana jest przez warszawskie organizacje pozarządowe wybrane przez m.st. Warszawę w otwartym konkursie ofert. Sprawdźcie na ich stronie zasady przyznawania grantów:

 

źródło wiedzy: http://mrw.um.warszawa.pl/dzia-ajaktywna-warszawska-m-odzie/aktywna-warszawska-m-odzie

sponsors